Skip to main content

تحليل ها و پيام ها

Go Search
صفحه نخست
خبرونه
تحليل ها و پيام ها
آثار علمی و تحقیقی (حبیبه)
مرکز دیجیتال سازی کتب
قاموس کبیر افغانستان
  
افغان جرمن آنلاین > تحليل ها و پيام ها  

نظریات شما درمورد مطلب آتی:
  کی، چگونه و با چی نام به (کا گ ب) در افغانستان خدمت کرد؟    نویسنده:  حکیم نعیم

 
اسم: افغان جرمن آنلاین   محل سکونت: آلمان    تاریخ: 06.01.2009

قابل توجه خوانندگان محترم پورتال افغان جرمن آنلاین
مضمون جناب حکیم نعیم تحت عنوان
« کی ، چگونه و با چی نام به ( کا گ ب) درافغانستان خدمت کرد ». درصفحات نظرخواهی
بروز4 شنبه 7جنوری ساعت 23 و 59 دقیقه وقت آلمان مسدود می گردد.
با ابراز تشکر از سهم گیری شما.


اسم: داکتر ن کامل   محل سکونت: هلند    تاریخ: 06.01.2009

وطنداران محترم و عزیز و آغای پوپل و آغای کمال و سلیم نیازی و سایر خوانندگان این سایت سلام.

امید وارم که نوشته های من را درست درک کنید. میخواهم راجع به نوشته ای قبلی ام کمی مفصل تر بنویسم.
وطن عزیز و دوست داشتنی من افغانستان در شرایط بسیار اساس تاریخی قرار دارد و کوچکترین اشتباه لفظی و یا عملی نمامیت ارضی وطن را تهدید میکند و نشود تا با شعار پیشکش جنایتکاران از هر گروه و مذهب ایکه هستند همین آرامی نسبی مارا هم از ما بگیرد و باز شاهد جنگ های خیابانی و هرج و مرجی که ما بعد از ورود جهادی ها و بعدش هم طالبان شاهد بودیم سر دچار شویم.
شما عزیزان هموطن هم مانند من اعضای فامیل خودرا از دست داده اید و ما شاهد شکنجه های جسمی و روانی وحشیانه رژیمهای مختلف خود و اعضای فامیل خود بوده ایم و شاهد تجاوزات خارجی ها یا بطور مستقیم و یاغیر مستقیم بوده ایم هیچ کدام ما اخلاقاً نمیتوانیم که چشم پوشی کنیم ولی با یک مطالعۀ دقیق از اوضاع داخلی و خارجی و ماضی و حال و استقبال وطن انجام دهیم و کور کورانه نباید همه کارهارا بعجله انجام دهیم.
برای وطندارانم اول اتحاد و اتفاق ملی ضروری است تا ما یک دولت با کفایت و ملی را بوجود بیاوریم و اردو و پولیس خودرا تقویت کنیم تا بمدافع راستین ما مبدل گردد و سیستم قضایی خودرا اصلاح کنیم تا بتوانیم بشکل درست و قانونی عمل نماهیم و سیستم اقتصادی خود را تقویت کنیم تا بتوانیم از وابستگی های خارجی خلاص شویم. بعداً یکجا بهم حکومت اضطراری را بوجود بیاوریم تا مجرمین ایکه دستان ایشان بخون هموطنان ما آغشته است نگذاریم که راه فرار داشته باشد و بعدا ً انتحابات عادلانه و دموکراتیک را براه بیاندازیم و قانون اساسی را اصلاح کنیم البته برای اصلاح قانون اساسی و ایجاد سایر قوانین ما به ارگان تقنینی مسلکی ظرورت داریم و بعد از آن جنایت کاران جنگی را در وطن خود و طبق قانون ملی و رعایت قوانین بین المللی و حقوق بشر محاکمه نماهیم در شرایط فعلی این محاکمه نه مشروعیت دارد و نه هم امکان پذیر است. ما مجرمین ضد ملی و بین المللی داریم و فعلاً دولت مشروع و با کفایت نداریم و جنایت کاران همه دست بدست هم داده و تمام ملت را اسیر ساخته اند و زبان و گوش و دست و دهان ما بسته است اگر کمونیستهارا محاکمه کنید جهادی ها بدفاع میخیزد و اگر مجاهدین را محاکمه کنید طالبان بدفاع خواهند خواست و اگر طالبان را محاکمه کنیم شاید گروه دیگری باشد که از آنها دفاع کند و از همه مهمتر اینکه اگر همه ایشان را بمحاکمه بکشیم شاید کشور های خارجی بدفاع آنها بپا بر خیزد و در آنوقت یک تراژیدی تازه برای ملت ما خلق شده و جبران نا پذیر خواهد بود.
ما در وطن خود تنها جواسیس کی جی بی نداریم که جنایت کار هستند ما جواسیس تمام کشورهای حهان را افشا و محاکمه کنیم.
هموطن عزیز مشکلات ایکه ما داریم در شرایط فعلی ما همه احساساتی فکر میکنیم ولی بسیار دقیق باید درین مورد فکر کنیم که ماهم دشمنان داخلی و خارجی داریم باید دست بدست هم داده و هرچه در تیئوری داریم برای عمل معقول آینده دلسوزانه و هوشیارانه پلان درست را طرح کنیم تا در تاریخ آینده ما چنین اشتباهی تکرار نشود.
من انتقاد را میپذیرم و توصیه های شما مرا منحیث یک روشنفکر دلسوز وطن تکمیل میکند امیدوارم که شما هم انتقادات و توصیه های من را اگر معقول است بپذیرید زیرا احساس من باشما مشترک است و من با شما همنوا هستم.
با عرض احترامات برادرانه و دوستانه.


اسم: افغان   محل سکونت: اروپا    تاریخ: 05.01.2009

خدمت هموطنان گرامی مژده میدهم که کتاب ک.ج.ب. در افغانستان نوشته واسیلی میتروخین که حاوی مطالب ناب و دست اول پیرامون اوضاع نظامی و سیاسی افغانستان الی سال 82 است بصورت کامل ترجمه گردیده و آماده چاپ است. اطلاعات کامل در آینده نزدیک تقدیم عزیزان میگردد.


اسم: حکیم نعیم   محل سکونت: کلیفورنیا    تاریخ: 05.01.2009

با عرض سلام و اظهار سپاس از احساسات و قدر دانی تمام دوستانی که لطف نموده اند و پیام گذاشته اند.

خدمت آقای نادر باید به عرض برسانم که متاسفانه در مورد افراد مشخصی که شما نامبرده اید، هیچ معلوماتی در منابع اصلی مطلب نگارنده وجود ندارد. رساله "کا گ ب در افغانستان" زیادتر فعالیت های کا گ ب در افغانسنان را قبل از کودتای خونین ثور تا سال 1984 مورد تحقیق قرار داده است.

فقط، بنابر اینکه بحران افغانستان سالهاست که ابعاد جهانی دارد و متاسفانه که افغانستان پایگاه خوبی برای سازمان های استخباراتی غرب و شرق بوده و است، اسناد، مدارک و معلومات های زیادی را میتوان در مورد افغانستان از آرشیف های معلوماتی دانشگا ها، کتابخانه های عمومی و اسناد محرم که از طرف دولتها به دسترس عامه قرار میگیرد پیدا کرد. حتی در داخل افقانستان، با روش های ژورنالیزم تحقیقی، که متاسفانه ژورنالیستان ما نا جایی با آن بیگانه اند، میتوان منابع خوبی را برای افشای خاینان و جانیان پیدا کرد.

سر فراز و کامگار باشید. حکیم نعیم


اسم: معنی نوشته داکتر ن. کامل اين است که افغان ها م   محل سکونت: kabul    تاریخ: 04.01.2009

معنی نوشته داکتر ن. کامل اين است که افغان ها ملتی هستند ستم پذير و اشغال پذير !! شوروی سابق و عمال بومی آن هر کاری در افغاستان کردند؛ معقول و لازمی و طبيعی بوده است ؛ امروز نيز آنچه امريکا و ناتو ميکند؛ درست و بجاست و برای سربلندی اقوام و قوام وحدت ملی است !! اين معادله را بايد حفظ کرد !با احترام .
سليم نيازی ( خيرخانه ـ کابل)


اسم: Kamal   محل سکونت: Kabul    تاریخ: 04.01.2009

جناب داکتر صاحب ن . کامل . خلاف نظر فريبکارانه شما ؛ همه جامعه شناسان ؛ حقوقدانان متعهد و ملت بيسواد اما با شعور افغانستان بدين باورند که سلامت حال و آينده کشور و تحکيم شيرازه ازهم گسسته ملی ؛فقط در مجازات خاينين ملی و جنايتکاران جنگی است ؛ آن جا که گرگ ، آهو و گوسفند را بدون ترس از مجازات بدرد ؛ جامعه انسانی نيست ؛ آنجا قانون جنگل است . با احترام .
کمال نايب خيل


اسم: Popal   محل سکونت: Germany    تاریخ: 04.01.2009

آقای داکتر ن . کامل ؟ که از هالند نوشته ايد . بسيار جای تاسف است که فکر می کنيد ؛ محاکمه و مجازات وطن فروشان و تبهکارانی از قبيل گلابزوی و خليلی و د وستم .... وحدت ملی را خراب ميکند ؛ بسيار برای تان افسوس ميکنم ؛ يک متل ترکی است که ميگويد « بيله ديگ ، بيله چغندر » .
محمد جان پوپل


اسم: داکتر ن کامل   محل سکونت: هلند    تاریخ: 04.01.2009

افغان ها همیشه بخارجی ها وابسته بوده و تا ابدالابد باقی خواهد ماند و همین خارجی ها چند قرن است که مییایند و میروند و بدا بحال ما که یکدیگر خودرا بنام این و آن نوش جان میکنیم . دیروز سوسیالیزم مد روز شده بود ما مردم شاهد بودیم که روسیه به کشور ما لشکر کشید و مدتی مردم افغانستان را نان داد و مجازات هم کرد و امروز سرمایه داری مد شده امریکا و اروپائیان آمده و ما مردم را نان میدهد و جزا میدهد زیرا همین خارجی ها میدانند که با این (لت های زیر درخت زردآلو)یعنی مردمان بی سواد و نادان چه باید بکنند دیروز شوروی مارا علیه امپریالیزم جنگ انداخت و بهترین افراد جامعه مارا قربان منافع خود ساخت و مارا در آخر رها کرد و حالا غربی ها مارا علیه سوسیالیزم استعمال میکند و بدا بحال افراد و اشخاصی نظیر حکیم نعیم که از تجربه تاریخی درس عبرت نگرفته و دامنه نفاق و برادرکشی را در وطن گسترش و انکشاف داده و وحدت ملی کشور را بمخاطره میندازد محکمه جنایتکاران باید حتماً صورت بگیرد ولی در چوکات افغانی خودما و در حالیکه این چوکات را ما نه در گذشته داشتیم و حال هم نظام ریشخند امروزی افغانستان که مافیایی و مصلحتی است و نا مشروع و بیائید اول علیه جنایات امروز و جنایتکاران امروز مبارزه کنیم که مردم مارا اسیر خود ساخته و یک دولت با ثبات را بسازیم که از تجزیه کشور خود جلو گیری کنیم تا در آینده جنایتکاران دیروزی را محاکمه کنیم ولی عادلانه و عاری از هرنوع تعصب ملی و زبانی و مذهبی و سیاسی.
در خاتمه از هموطنانم صمیمانه خواهشمندم که اول پشت پشک نروید اول بینی خودرا ببینید که واقعاً بینی شمارا پشک خورده است یا نه باز اقدام به گرفتاری پشک نمائید.


اسم: لطف الله خاشع    محل سکونت: روسیه    تاریخ: 02.01.2009

یكی از بهترین راه های مبارزه، افشای اسمای خلقیان و پرچمیان است. هویت تعداد زیاد این وطنفرشان هنوز آشكار نشده است. ما هر یك وطیفه داریم كه مانند هموطن گرامی ما حكیم نعیم چند چهره ازین خائنین را معرفی كنیم و سوابق كار شان را با روس ها افشا نمائیم.
من هم امین متین را می شناسم. او یكی از عمال كی جی بی بود )است( و یك تعداد از استادان و محصلین نجیب را بدام خاد و روس ها انداخت و سربه نیست كرد. این صرف اول كار است. متوجه باشید كه نور محمد نور، دستگیر پنجشیری، سلیمان لایق، علومی، گلابزوی، رنجبر و ده های دیگر فراموش تان نشود.


اسم: Nader   محل سکونت: Germany    تاریخ: 01.01.2009

جناب نعيم صاحب .

سپاس و تبريک سال جديد میلادی.
در باره دو شخص که اولی ۱ــ امين ( آغا) متين است و دومی ۲ ــ دپلوم انجينير غلام سخی غيرت ؛ اسناد چه می گويد؟ آيا معلومات موجود است ؟
(۱) امين متين که هم اکنون عکس او با ترجمه يک مطلب در سايت آريايی، نشر شده؛ مسوول حزب ديموکراتيک خلق؛ در دوره ببرک کارمل در پوهنتون دولتی مسکو ( m.g.o ) بوده است. وی در جذب و شموليت اغلب محصلان افغان در مسکو، نقش اساسی داشته است. گويا وی ايجنت رابط کا. جی . بی برای جذب محصلان افغان در دستگاه جاسوسی شوروی (ويژه بخش تحصيلات عالی)بوده است، اين شخص اينک با خيال راحت در کشور هالند بسر می برد.
شخص دوم،
(۲) سخی غيرت که ترجمه های بسيار مهمی از روسی به فارسی، انجام داده، همان شخص است که در اواخر دوره داکتر نجيب ؛ در مقر اتحاديه نويسندگان افغانستان؛ ظاهرا مسوول بخش ترجمه بود؛ وی، نشريه ای را به نام آزادی نشر ميکرد که اخبار دست اول را نيز در بر داشت و بعد ها يکباره از کشور غايب شد؛ در دوران برهان الدين ربانی گويا شارژدافر سفارت افغاستان در مسکو بود؛ وی خانم روسی دارد؛ مقيم مسکو است و اولاد هايش هرگز زبان پدری(فارسی دری)را ياد نگرفته اند!
گفته ميشود که از اشخاص فرهنگی افغان هيچ کس در حد سخی غيرت مورد اعتماد کا.جی.بی نبوده است.
با تشکر .
دپلوم انجينير نادر احسان ( فرانکفورت)


اسم: کشمیر خان   محل سکونت: وردک افغانستان     تاریخ: 01.01.2009

با تشکر و سپاس بی پایان از جناب محترم حکیم نعیم که همیشه با مطالب مستند این صحفۀ زیبا را پر بارتر نموده اند. مزدوران و اجیران اجنبی که پشت به مردم خویش نموده اند باید به همه مردم افغانستان شناختانده شده تا باشد روزی گردن های پر از ذلت شان را با تیغ عدالت از بدنۀ کثافت شان بدور افگند.
همانطوریکه سرزمین آزاده گان، این کشور دلیران میهن ما افغانستان پر از انسان های غیور و با شهامت بوده و است با تأسف که مهد و زادگاه یکتعداد میهن فروشان حرفوی هم بوده است که امثال بی شمار آنرا در همین سی سال اخیر به و ضاحت میتوان مشاهده کرد.
دشمنان افغانستان باید بدانند که خون ملیون ها افغان در ذره ذرۀ خاک این میهن در جریان است و هرگز کسی نخواهد توانست سرنوشت ما را به سرنوشت فلسطین مبدل سازد. ولیکن درک کامل از بحران کشور، تشخیص دشمنان میهن و برخورد با مسائل امروزی هم اولیت دارد که نباید آن را فراموش کرد و زیرکانه با آن عمل باید کرد.


اسم: نثاراحمد    محل سکونت: امریكا    تاریخ: 01.01.2009

از معلومات گرانبهای برادر عزیزم حكیم جان نعیم بسیار مستفید شدم. خصوصاً افشای هویت ناپاك اعظم رهنورد این جاسوس و خاین به كشور قابل تامل است. اعظم رهنورد با چند تن از خائنین دیگر مانند داكتر مخدوم رهین و زنی بنام نسرین گروس كه خواهر زاده صدیق فرهنگ مشاور ببرك میباشد در كمیته مسعود شناسی گرد هم جمع شده اند كه به تشویق روس و ایران احمد شاه مسعود را بر مردم افغانستان تحمیل كنند. اعظم رهنورد یك انسان بی وجدانی است كه با فروخته شده شعله ای سابق كه به اسم مستعار دریا دلی سایت دارد همكاری میكند و در فحش دادن به مردم كاملاً شریك است.

اشخاص دیگریكه با اعظم رهنورد همكاری دارند عبارت اند از لطیف ناظمی، رسول رهین، هارون حمید زاده، نعیم كبیر، قوی كوشان، فیضی و یك تعداد دیگر كه در خدمت سازمان جاسوسی ایران ،وواك، اند در تخریب افعانستان فعالیت چشمگیر دارند. هدف این نامردان تشكیل امپراطوری ایران است. ایران ازین مردم بی فرهنگ مانند پای دو استفاده میكند. من از تمام هموطنان خواهش دارم كه موضوع جواسیس روس و ایران را جدی بپندارند و پشت این مردم را رها نكنند.

این بهترین موقع است كه اسمای خائنین افشا شود تا مردم ما دشمنا افغانستان و مردم آنرا بشناسند. مضمون محترم م. یونس رعشه بر اندام جواسیس ایران و روس انداخته است. نوالحق علومی را نباید فراموش كرد كه در شورا خود را آرام گرفته است. وی یكی از جنرال های نظام دست نشانده روس بود كه اكنون مانند دستگیر پنجشیری برای غرب كار میكند. بهترین خدمت بوطن افشای هر چه بیشتر هویت خائنین بوطن است.


اسم: Asif   محل سکونت: Jalal abad    تاریخ: 01.01.2009

د ښا غلي او محترم ورور حکيم نعيم صا حب نه ډيره مننه چې په خپله مقا له کې يې د کي جي بي يو شمير جا سو سا ن معر في کړي دي، خو زه با يد زيا ته کړم چې د کارغل، تره کي ، د ستګير پنجشيری، ګلا بزوی او رهنورد زرياب بر سيره با يد هغه په اصطلاح جهادي جا سو سان هم د افغا نستان خلکو ته ور وپيژندل شي چې هغوی هم رو سا نو ته جا سو سي او خو ش خد متي کړې او اوس يې هم کوي٠ زما په عقيده په دغو جا سو سانو کې د کابلګيرک ثا ني،خورد ضابط فهيم او رباني په ګډون دکابلګيرک ثاني دوه نور ورونه يعني احمد ولي مسعود او احمد ضيا مسعود نو مو نه هم شا مل دي٠ دوی ډبل جا سو سان دي چې هم روس او هم ايراني اخو ندانو ته جاسو سي کوي٠ ددوی ملي جبهه همدا اوس د روس اد ايران په مالي مر سته خپلې بر نا مې او پرو ګر امونه پر مخ بيا يي٠


اسم: موسی   محل سکونت: آلمان    تاریخ: 31.12.2008

دستت درد نکند دوست گرانقدر حکیم نعیم.

این جاسوسان لعنتی امروز دعوای رهبری این وطن را دارند و داد از وطندوستی میزنند.
با این نوشته لگدی به پوزه آن جاسوسان کی جی بی زدی که هنوز مردار نشده اند و بوی شان همچنان مشام ما را می آزارد.
مخصوصا اینجا بازهم به گپ ملالی جویا پی میبریم که گفت پارلمان افغانستان طویله است (چقدر خوب میشد اگر میگفت کثافت دانی است!!) وقتی جاسوسی چون گلابزوی بعد از سالها جنایت و بربریت و بیشرمی در آن منحیث "نماینده ملت" جا گرفته است.
جاسوس دیگر پیر شده و لب گور رسیده رهنورد زریاب است که هر چند تعلقاتش به روسها و مزدورانش روشن بود، اما این کتاب با سند به رویش میکوبد.این آقا حال که باداران روسیش و کی جی بی آن موقعیت قبلی را ندارد، قبله اشرا تبدیل کرده و بسوی واواک رژیم جلاد ایران رخ کرده است و در دستگاه جاسوسی ایران (تلویزیون طلوع) لمیده و از آنجا به منافقت و جنگ اندازی بین اقوام برادر وطن ما مشغول است.
درین کتاب گفته نشده که "قهرمان مولی" ما چقدر به کی جی بی کار کرده است؟ روابط پنهانی او با روسها آفتابی بوده اما نمیدانم که درین کتاب هم چیزی آمده یا خیر.
و ثانیا این نکته تصریح نشده که از میان این جاسوسان کی جی بی کدام های شان فعلا در خدمت سی آی ای درآمده اند و مشخصا این پرچمی هاییکه حال باز قلد بلندک میکنند و سازمان و سایت و حزب ساخته اند، در خدمت کدام اهداف سی آی ای اینکار را میکنند.
بطور مثال همین آقای پنجشیری به چه کار مشخصی برای سی آی ای مصروف است که برایش در امریکا جا داده اند و از آنجا اکت و ادای دموکراسی میکند و طوری مینویسید که فقط هیچ خیانتی نسبت به این وطن نکرده باشد.


اسم: نورانی    محل سکونت: لندن    تاریخ: 31.12.2008

از محترم حكیم نعیم اظهار امتنان نموده كه خیانت های یك تعداد خائنین را بازگو كرده است.
بهتر است كه در همچو مسایل عمده صحبت و نظر خواهی كرد، نه موضوعات پیش پا افتاده.
محترم حكیم نعیم خدمت بزرگی به ملت افغان و كشور افغانستان انجام داده است. كاش هر كس میتوانست خیانت خیانتكاران را برملا سازد و هویت آنها را افشا نماید.

از سایت ملی افغان جرمن آنلاین آرزومندم كه نظر خواهی در مورد مضمون محترم حكیم نعیم را برای یك مدت طولانی باز بگذارند تا تعداد زیاد هموطنان ما بتوانند نظریات خود را بنویسند.


اسم: غلام حیدر کهدامنی   محل سکونت: هالیند    تاریخ: 31.12.2008

اوج دولت سفله طبعان را دو روزی بیش نیست
خاک اگر امروز بر چرخ است فردا زیر پاست

افغان جرمن آنلاین با برون دادن این سند یک بار دیگر صفحۀ خیانتی را که نوکران روس در افغانستان در پیوند با سازمان جاسوسی روس یعنی کا گی بی به ملت عزیز ما روا داشتند در معرض افشا و قضاوت قرار داد. یقیناً وظبفۀ وجدانی، انسانی و ملی هر فرد افغان است که در برابر تمام جنایاتی که در افغانستان صورت گرفته و میگیرد لحظۀ خاموش ننشسته و با افشای جنایات ایکه مردم افغانستان را به خاک و خون کشانده است افشای آنرا وظیفۀ ملی خود دانسته و از این طریق خدمت بزرگی را در برابر ملت سنم کشیدۀ افغانستان انجام دهد. یقیناً که صد ها و هزار ها انسانیکه مستقیم در جنایات روس در دوران حاکمیت روس و نرگرانش سهم نداشتند و بنا بر ضرورت ادامۀ حیات با آنها سر شور میدادند ولی از جنایات آنها آکاه اند میتوانند با افشای نام های جانیانی که هنوز نامعلوم هستند وجدان خود را تسکین داده و صف خود را در کنار ملت جست و جو نمایند.

با بر آمد این سند، پورتال افغان جرمن آنلاین به نظر من یکبار دیگر هویت ملی خود را در برابر جهانیان قرار داد و نه تنها با نشر این سند یک بار دیگر جانیان دوران جنک روس را به ملت افغانستان افشا نمود بلکه راه را با این نظرخواهی برای آن باز کرد که صدها ها هموطن ما در این افشاگری سهم گیرند تا باشد هر آنکه در کشور ما دست به خیانت ملی زده اند یا بزنند هیچ گاه از ذهنیت مردم زدوده نشوند.

با این نظر خواهی به یقین لرزه بر اندام جناتکاران خلق و پرچم بار دیگر هویدا خواهد گشت تا باشد تمام جنایت کاران ملی بدانند که به این سرنوشت دچار خواهند شد.
با احترام


اسم: Barzin   محل سکونت: Afghanistan    تاریخ: 31.12.2008

جناب حکيم نعيم . تشکرات مرا قبول کنيد . واقعا سند غير قابل انکار و کوبنده را منتشر کرده ايد . از آنجا که سيد محمد گلاب زوی ( در داخل کشور ) و دستگير پنجشيری ( در خا رج کشور) هنوز ادا و اکت ، شخصيت های ملی و و طنپرست را در می آورند ؛ بايد درک کنند که تاريخ محاکمه و مجازات ا ين شيادان سياست باز و مردم فريب ، هر ر وز نزديک شده می ر ود . در باره رهنرد زرياب که گويا بصورت خود خواسته عضوغير علنی ( مخفی ) حزب ديموکراتيک خلق بوده ؛ به کارمل و کارمليان عشق و علاقه مفرط داشته و خود نيزآنرا پنهان نميکند ؛ و امروز به شورای نظار و مجاهدين کرام ( !) ابراز همبسته گی و همدلی ميکند؛ چه بگويم ؟ آيا دولتی يا شخصی يا جمعيتی ميتوا ند ازين پس به آدمی نظير رهنورد زرياب ، يک سر مو اعتماد کند؟

مجازات رهنورد ؛ تف تاريخ است بر پيشانی يک قلمزن خود فروخته که همه چيزش را بر سر دو گيلاس ( ودکه روسی) معامله کرد و خانواده ، وطن و اعتبارش را يکسره درين قمار ؛ باخت ! با احترام .
محمود برزين مهرCopyright by AFGHAN GERMAN ONLINE all rights reserved