Skip to main content

تحليل ها و پيام ها

Go Search
صفحه نخست
خبرونه
تحليل ها و پيام ها
آثار علمی و تحقیقی (حبیبه)
مرکز دیجیتال سازی کتب
قاموس کبیر افغانستان
  
افغان جرمن آنلاین > تحليل ها و پيام ها  

نظریات شما درمورد مطلب آتی:
  جنگ ارواح - افغانستان و بن لادن بخش اول    نویسنده:  لیلی رشتیا عنایت سراج

 
اسم: Lina   محل سکونت: Stuttgart    تاریخ: 16.08.2008

مسعود سمبول خیانت، جنایت و خود فروشی است
ویرانی کابل کابل ، اردوی ملی ، پولیس ملی ، ادارات دولتی، اقتصاد کشور و قتل هزاران بیگناه کابلی در قدم اول به گردن این خائین ملی مسعود است و بعدا ً به گردن شرکای جرمی او که خود را جهادی و مسلمان خطاب میکردند. مسعود در سال بین سالهای 1973-1974 به پشاور رفته و در آغوش نصیر الله بابر تمرین رهزنی و خیانت را آموخته و بر علیه شهید داود خان به دستور پنجابی های پاکستانی قیام کرد.

او وقتی دید که پاکستانی ها نسبت به او حکمتیار خائین را قدر میکند بدون تاخیر با روسها قرارداد همکاری امضا کرده و در طول هشت سال خفاشانه و خائینانه امنیت کاروانهای مواصلاتی نظامی روسها را در طول شاهراه سالنگ تامین میکرد.

خائین ملی مسعود هر یکی را که میتوانست در ساحه تحت کنترول او به افغانستان مصدر خدمت شود از طریق گوناگون به قتل رساند. این شیاد خون آشام که با استفاده از دین اسلام و جهاد کشور را آماج بدترین دسایس و توطئه ها قرار داد در جهنم ابدی میسوزد.
تذکر به این حقیقت آشکار و غیر قابل انکار که حرکت طالبان توسط پاکستان، چند کشور معلوم عربی و امریکا به میان آمد و طالبان به کمک مستقیم پاکستان و کشور های نامبرده در مدت کوتاهی تقریباً ۹۰ فیصد خاک افغانستان را تصرف کردند. درک معمول موجود چنین است که طالبان بیش از مخالفان ائتلاف شمال به رهبری احمد شاه مسعود کمک خارجی دریافت میکردند و مسعود و یارانش «قهرمانانه» و فقیرانه تنها با تاراج لاجورد و زمرد، از مناطق دست داشته شان دفاع میکردند. اما سندی که در بانک اطلاعاتی آرشیف امنیت ملی امریکا وجود دارد، نشان میدهد که کمک هایی را که مسعود از ایران، روسیه، اوزبکستان، تاجیکستان و غیره کشور ها دریافت میکرده است به مراتب زیادتر از کمک های دریافتی طالبان از پاکستان و سایر منابع بوده است.

او را باید خائین ملی خطاب کرد و به عملکرد های حیوانی او لعنت و نفرین ابدی فرستاد
زيرا وي عامل بسياري از مصايب، خرابي ها و مشکلات مردم افغانستان به حساب مي آيد. علاوه بر آنکه متهم به خیانت به جهاد مقدس مردم افغانستان و سازش سیاسی و نظامی با" ک گ ب " و قوای نظامی متجاوز شوروی در افغانستان است.


اسم: عبدالجلیل جمیلی   محل سکونت: کالیفورنیای-ایالات متحدۀ امریکا    تاریخ: 13.08.2008

خواهر محترمه و دانشمند با احساس لیلی جان رشتیا عنایت سراج !
با رسانیدن سلام بی پایان و آرزوی موفقیتهای مزید تان خوشوقتم
که بیاد بزرگواران دانشمند افغانستان کهن - اعنی پدر بزرگوار ومورخ ودانشمند شما،مرحوم سید قاسم رشتیا و جناب مر حوم سردار محمد رحیم شیون کابلی مامای شما و دانشمندو شاعر توانی وطن که با وطن وطن گفته سر بر بالین خاک بیگانه نهادند وبازهم بیاد برادر جوان دانشمند نا مراد تان مرحوم دوکتور محمداحسان رشتیا برادر با وجد و احساس تان و هم اعضای محترم فامیل بزرگ عنایت سراج که باهمه آن جنابان دوستی نزدیک و احترام داشتم و دارم و شما که چهره درخشان بازمانده آن منورین وطن میباشید- کلام مختصر خودرا با شما خواهر محترمه ام شروع میکنم.

ازینکه چهر ه واقعی گروه وطن عر ضه کن را به دشمنان همه جانبه شناخته شده برای بقاو دوام تسلط بیگانه پرورانه شان بر ملت با شهامت و آزادی دوست - ولی بینوا و درمانده افغانستان عزیز
یک بار دیگر و افغانانه بر ملا ساخته اید قابلیت بالا تر از تقدیر را دارد و باید هم چنین میبود زیرا از شخصیتی مانند شما چشم امید همین است و بس .ولی ایکاش آنا نیکه بی حیآنه ودانسته سنگ فدائیت و حمایت را برای نام نیک ساختن این قماش بد نام به سینه کوبیده و میخواهند با استدلال منفی بر دیگران هم دروغ بافیهای مبنذل خودرا تحمیل کنند که گویا شیر سیاه و ذوغال سفید است چه بهتر که ازین ریا کاری دد منشانه و یاوه سرائیها دست بکشند زیرا حال همان دوستک ها ی روسی و اجنبی نژاد شان نیز دامان شانرا بر سر شان انداخته و وجود و موجودیت کثیف شانرا بر ملا ساخته روانند . باید بدانند که آن ذخایر مادی میلیارد دالری غصب کردگی مردم را که باخود دارند مانند عمر ننگگین بیو فای شان به پایان رسیدنیست ولی آنچه میماند ته دیگی سیاه و سوخته شان در اوراق شاه شجاع و ببرک مانند و هم بد تر ازان است که تا جهان است این روسیاهی هارا باخود داشته و حتی انشاالله این نگبت را با خسران دارین نیز با خود خواهند داشت . بااحترام


اسم: نثار احمد صمد    محل سکونت: کانادا    تاریخ: 11.08.2008

خواهر عزیز و محقق لیلا جان السلام علیکم،
قبل از همه صحت و مؤفقیت شما و خانواده محترم را از در رب العزت متمنی هستم. ثانیأبخاطر ترجمه این کتاب که در برګیرنده بسی حقایق تلخیست، برای شما تبریک و تهنیت میګویم. من در واقع به تحقییقات علمی شما بیست و هفت سال قبل پی برده و از اثر اکادمیک شما بنام « چګونه اسراییل به وجود آمد » که بګمان اغلب غرض دفاع درجه ماستری شما تهیه شده بود، منحیث یک مأخذ معتبر در تحقیق خود استفادًه اعظمی نموده بودم . به هر صورت، من بحیث یک مخلص شما یک بار دیګر ترجمه کتاب مشهور « جنګ های ارواح» را بمثابه یک خدمت خیلی ارزنده شما تلقی نموده و آنرا مبارکباد میګویم .
والسلام ، برادر مخلص تان نثار احمد صمد


اسم: احمدی   محل سکونت: كابل    تاریخ: 11.08.2008

مضمون خانم لیلا عنایت سراج یك ضربهء كشنده بر فرق خائنین شورای نظار و افغانستانی های بی كلتور است كه به قهرمان وطنفرش خود می نازیدند.
من كه هیچ وقت با وجود همه مشقت ها از كابل خارج نشدم، میدانم كه این خائنین چه بلائی بر سر ما مردم آوردند. كابل از چهار طرف مورد حمله و تاخت و تاز جواسیس ایران، پاكستان و شوروی قرار گرفت و یك شهر نسبتاً آرام را بخاك و خون كشیدند.
من از این خواهر دلیر خود بسیار سپاسگذارم كه به من آرامش بخشید.
ما درین جس هنوز هم از دست این خائنین روز نداریم و شب روز ما را اذیت می كنند.
تا جائیكه می توانید هویت جنایتكاران را افشا كنید.
این در ذات خود یك خدمت بزرگ ملی است.


اسم: Dr .spinghar   محل سکونت: Australia    تاریخ: 10.08.2008

ګراني او محترمې خورې ليلا رشتيا عنايت سراج !
لو مړی تر هر څه تاسو ته سلامونه او درناوی کوم٠ ستا سو ژباړل شوی اثر د ارواوو د جګړې لو مړۍ برخه مې ولو ستله په رښتيا هم تا سو د يو لړ هغو هيواد او خلکو ته د خا ينو عنا صرو داعمالو نه پرده پورته کړې ده چې زموږ ګران هيواد افغا نستان ته يې دورانۍ او تبا هۍ نه بل څه نه دي ورکړي٠
په تيره بيا د شمال ناولی ائتلاف داعمالو نه چې په سر کې يې دروسانو مشهور جاسوس،غل او دزمردو خر څوونکي هيواد پلورونکی مسعود او دهغه نور ناولي ملګري ظابط فهيم،قانوني،عبدالله،د غله مسعود ورونه احمد ضيا او احمد ولي او دهغه دناولي ائتلاف انډيوالان لکه ويني څښونکی حيوان دوستم، خليلي، محقق او نور هيوا د پلو رونکي شامل دي٠
اوس هم ددغو غلو او هيواد پلورونکو زړه دافغا نستان په مظلو مو خلکو نه دی يخ شوی او اوس بيا د خپلې ناولې جبهې له لارې غواړي دافغا نستان خلک په خپل ناولي دام کې راګير کړي٠ دهيواد ټول شريف او نجيب خلک که هغه پښتانه دي، که زموږ نور وروڼه قو مونه تا جکان، اوزبيکان، هزاره ګان،بلوڅان ، پشه يان، ترکمنا ن، ايماق او هند وان دغه نا ولې او غله ډله ټپله ښه پيژني او ددوی دغلاوو،بي نا مو سيو ،سړي وژنو او هيواد پلورنې باندې ښه پو هيږي٠ همدوی او ددوی ملګري دي چې غواړي زموږ ګران هيو اد تجزيه او ټوټي ټوټي کړي، همدوی دي چې دافغا نستان له نا مه نه کر که لري او ځا نو نه افغا نان نه بولي بلکې وايي چې موږ افغا نستا نيان يو، همدوی دي چې په پښتو ژبې ملنډې و هي او پښتنو ته د وحشيانو خطاب کوي،همدوی دي چې غواړي د ډيو رنډ کر ښه په رسميت و پيژني
٠ په هر حال زه د محتر مې خور ليلا رشتيا عنايت سراج ته د لا زياتو بر يا ليتو بو نو هيله لرم او دلوی خدای نه دوی ته دداسي نوروارزښتناکه اثارو د ليکلو او ژباړلو تو فيق غواړم٠
په ډېر درناوي او ادب.
ستا سو ورور دکتور سپين غر


اسم: لطف الله خاشع    محل سکونت: روسیه    تاریخ: 10.08.2008

خواهر افغان ما لیلا جان رشتیا عنایت سراج، خدمت بزرگی برای مردم و كشور خود انجام داده است.
این یك تحفهء بزرگی است برای خواهران و برادرانی كه هنوز هم در هوای خائنین گشت و گذار میكنند.
اگر هر كس مانند لیلا جان رشتیا، بر یك گوشه از زوایای تاریك كشور روشنی بیاندازد، كلانترین خدمت برای وطن خود انجام میدهد.


اسم: ملیحه حقجو    محل سکونت: امریكا    تاریخ: 08.08.2008

با تقدیر از خواهر گرامی لیلی رشتیا و ترجمهء ارزندهء وی در قسمت افشای حقایق پشت پردهء وطن عزیز، توقع میرود كه همه هموطنانی كه دسترسی به ٱثار نوشته شدهء داخلی و خارجی داشته باشند، به چنین كار ملی اقدام ورزند، تا باشد كه ملت افغانستان به حوادث و واقعاتی كه بر ٱنان وارد گردیده ٱگاهی كامل پیدا نمایند.

درین سه دههء اخیر احمد شاه مسعود و گروپ خیانتكاران شورای نظار وی با عقد قرار داد ها بادشمنان و ذخیره ملیون ها دالر در بانك های خارج ، ٱنچه در قسمت تباهی ملت و مملكت خواستند وارد نموده و هنوز هم با هم بستگی به روسیه و ایران و اشغال كرسی های بالای حكومت و پارلمان، فروش اسلحه به طالبان، در تلاش ویرانی این ٱب و خاك اند.
این گروپ از قبیل ربانی، فهیم، قانونی، عبدالله، ضیاء و ولی مسعود، لطیف پدرام افغانستانی، رهنورد زریاب و صدها مانند ٱنان از یكطرف و كاسه لیسان جیره خور بیرون مرزی ٱنان مانند قوی كوشان و امیدیان مفلوك، سالار عزیزپور، سعید فیضی، نعیم كبیر وتلویزیون فروخته شدهء بی سویهء خراسان به ٱمریت بیسوادترین انسان بنام حامد قادری، فقط و فقط برای فریب دادن ملت افغان در تپ و تلاش ابدی اند.
باشد كه هموطنان شریف ما با همت و كوشش دسته جمعی در افشای حقایق متحد گردیده و با پرده برداری از روی این سیاه كاران، افغانستان عزیز را نجات بخشند!!


اسم: نورانی    محل سکونت: لندن    تاریخ: 07.08.2008

خواهر دانشمند ما لیلا سراج خدمت ارزنده ای برای مردم خود انجام داده كه همه از وی قدردانی میكنند. از سایر دوستان و هموطنان آرزو میكنم كه راه محترمه لیلا سراج را تعقیب كنند و راز های مهم تاریخ را افشا نمایند. مردم افغانستان در طی ۳۰ سال اخیر شاهد خیانت ها و كشتار های بیشماری بوده است كه نقش احمد شاه مسعود، گلبدین، خلیلی، سیاف، ربانی، محقق و غیره در بربادی مملكت غیر قابل انكار است. مردم باید راز های بیشتری را بدانند كه كدام اشخاص در بربادی وطن شان سهم بیشتر داشتند.


اسم: نثار احمد    محل سکونت: امریكا     تاریخ: 06.08.2008

از محترمه لیلا رشتیا عنایت سراج نهایت درجه ممنون استم كه یك سند عمدهء تاریخی كشور را ترجمه نموده و پرده از خیانت احمد شاه مسعود و پیروانش برداشته است.
طرفداران احمد شاه مسعود با تمام بی حیائی و چشم سفیدی هنوز هم از خیانت رهبر خودانكار میكنند.
افشای هر چه بیشتر اسناد و مدارك كه بتواند راز های وطنفروشی احمد شاه مسعود را آشكار سازد، بزرگترین خدمت برای مردم كشور ما خواهد بود.
در جریان جنگ های ضد شوروی، احمد شاه مسعود پنهانی با قوای اشغالگر شوروی ساخت و بافت كرد تا در آینده سیاسی افغانستان سهم بیشتر داشته باشد. این بزرگترین موفقیتی كی جی بی بود كه در جریان جهاد به آن دست یافت.
هدف اصلی شوروی این بود كه افغانستان را به شمال و جنوب تقسیم كند و یك نظام دست نشانده ای را به زعامت احمد شاه مسعود و سایر ستمیان در شمال كشور برپا نماید. خوشبختانه كه قتل احمد شاه مسعود و سقوط امپراطوری شوروی این فرصت را برای شان میسر نساخت.
اما حامیان احمد شاه مسعود هنوز هم میكوشند كه خط مش وطنفروشانهء رهبر خود را تعقیب نمایند و كشور ما را پارچه پارچه سازند. بیداری مردم ما برای خنثی ساختن طرح های نوكران اجانب ضروری است.Copyright by AFGHAN GERMAN ONLINE all rights reserved